Ukrayna: Rusya’nın Kiev’e gece düzenlediği hava saldırısında 3 ölü, 10 yaralı var


Kiev Şehri Askeri İdaresi Başkanı Sergey Popko, sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamada, Rusların gece Kiev’e saldırı düzenlediğini ve 1 Haziran Dünya Çocuk Günü’nde çocukları öldürdüğünü belirtti.

[Fotoğraf: Reuters]


Rusya’nın saldırıda seyir ve balistik füzeleri kullandığını aktaran Popko, “Tespit edilen tüm hava hedefleri, savunma kuvvetlerimiz ve araçlarımızla imha edilmiştir.” ifadesini kullandı.


Popko, füze parçalarının can kayıplarına ve yıkıma neden olduğunu belirterek, “Başkentin Desna ilçesinde parçalar bir polikliniğe ve yanındaki çok katlı bir binaya düştü. Bunun sonucu 3 kişi hayatını kaybetti, 10’a yakın kişi yaralandı. En kötüsü de ölenler arasında 2 çocuğun olmasıdır.” diye konuştu.


Popko, Dnipro ilçesinde bir evin, füze parçasının düşmesi nedeniyle hasar gördüğünü, park halindeki arabaların yandığını bildirdi.

Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Ukrayna: Rusya’nın Kiev’e gece düzenlediği hava saldırısında 3 ölü, 10 yaralı var
  1. Ukrayna: Rusya’nın Kiev’e gece düzenlediği hava saldırısında 3 ölü, 10 yaralı var için yorumda bulun

    Ukrayna: Rusya’nın Kiev’e gece düzenlediği hava saldırısında 3 ölü, 10 yaralı var için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ukrayna: Rusya’nın Kiev’e gece düzenlediği hava saldırısında 3 ölü, 10 yaralı var için ilk yorumu yapabilirsin.