İsrail Askeri İstihbarat Dairesi Başkanı Haliva Onurlu Bir Şekilde İstifa Etti

Lapid, Haliva’nın İstifasını Destekledi ve Netanyahu’ya Aynısını Yapma Çağrısı Yaptı

‘Lapid, konuya ilişkin X sosyal medya platformundan yaptığı açıklamada, Haliva’nın istifasının “onurlu” olduğunu ve “haklı” gerekçelere dayandığını vurgulayarak, Netanyahu’nun da aynı şekilde hareket etmesi çağrısında bulundu. Lapid, “Yetkiyle ağır bir sorumluluk da gelir. AMAN (İsrail Askeri İstihbarat Dairesi) Başkanı’nın emeklilik kararı haklı ve onurludur. Başbakan Netanyahu’nun da aynısını yapması uygun olur.” dedi.

Tümgeneral Haliva’nın Başarısızlık Nedeniyle İstifa Kararı Aldığı Açıklandı

İsrail ordusundan yapılan açıklamaya göre, Tümgeneral Haliva bugün istifa mektubunu Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi’ye sunmuştu. 7 Ekim saldırılarına yol açan başarısızlığı nedeniyle istifa kararı alan Haliva, istifa mektubunda, “Komutam altındaki istihbarat birimi misyonunu yerine getiremedi. Savaşın acısını sonsuza kadar taşıyacağım. Artık sorumluluğu kabul edip görevimi sonlandırmak istiyorum.” ifadelerine yer vermişti.

Haliva, 7 Ekim’deki saldırıların ardından başarısızlığını kabul ederek istifa kararı alan ilk İsrailli üst düzey askeri yetkili olmuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • İsrail Askeri İstihbarat Dairesi Başkanı Haliva Onurlu Bir Şekilde İstifa Etti
  1. İsrail Askeri İstihbarat Dairesi Başkanı Haliva Onurlu Bir Şekilde İstifa Etti için yorumda bulun

    İsrail Askeri İstihbarat Dairesi Başkanı Haliva Onurlu Bir Şekilde İstifa Etti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İsrail Askeri İstihbarat Dairesi Başkanı Haliva Onurlu Bir Şekilde İstifa Etti için ilk yorumu yapabilirsin.