Bakan Koca, Tıpta Uzmanlık Kurulu kararlarını açıkladı


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından Tıpta Uzmanlık Kurulu toplantısında alınan kararlara ilişkin paylaşımda bulundu.


Bakan Koca, “Tıpta Uzmanlık Kurulu açıkladı. Tıp ve diş hekimliği uzmanlık eğitimini Adıyaman, Hatay, Malatya ve Kahramanmaraş’ta almakta olan arkadaşlarımızdan olağanüstü hal süresi içinde başvuranlar, kendi eğitim kurumlarının uygun görmesi halinde, eğitim verme yetkisi bulunan başka kurumlarda görevlendirilebilecek. Hayırlı olsun” sözlerini kullandı.


Kurulun açıklamalarının ayrıntılarına ” linkinden ulaşılabilecek.


 


Buna göre, Kahramanmaraş merkezli depremler sebebiyle tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi verilen kurumların ve bu kurumlardaki uzmanlık öğrencilerinin durumu 15 Mart’ta yapılan Tıpta Uzmanlık Kurulu toplantısında değerlendirildi.


Tıpta Uzmanlık Kurulu’nca yapılan kapsamlı değerlendirmeler sonucunda, depremlerden etkilenen illerde uzmanlık eğitimi görmekte olan uzmanlık öğrencileri hakkında 2293 sayılı karar alındı.


Kararın Türkiye genelindeki tüm eğitim kurumlarına duyurulması için resmi yazışma süreci başlatıldı.Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Bakan Koca, Tıpta Uzmanlık Kurulu kararlarını açıkladı için yorumda bulun

    Bakan Koca, Tıpta Uzmanlık Kurulu kararlarını açıkladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bakan Koca, Tıpta Uzmanlık Kurulu kararlarını açıkladı için ilk yorumu yapabilirsin.