Hizbullah, İsrail’in Askeri Noktalarına İran Yapımı Füzelerle Saldırı Düzenledi

Hizbullah, İsrail’in Sınırındaki Askeri Noktalara Saldırı Düzenledi

Hizbullah hareketi, Lübnan’ın güneyinden İsrail’in sınır üzerinde yer alan askeri noktalarına İran yapımı Falag ve Burkan füzeleriyle saldırılar düzenlediğini duyurdu. Grup, İsrail’e yönelik gerçekleştirdiği yeni saldırılar hakkında açıklama yaptı.

Yeni Saldırılar ve Sonuçları

Açıklamada, Lübnan’a ait ancak İsrail işgali altındaki Şebaa Çiftliklerinde yer alan Zibdin askeri mevziisinin ikinci defa Falag füzesi ile vurulduğu kaydedildi. İsrail’in Branit’teki 91. Tugay üssünün Burkan füzesi ile Hunin Kalesindeki askeri mevzinin ise topçu atışlarıyla hedef alındığı aktarıldı.

Hizbullah ayrıca, Lübnan’ın güney sınırındaki çatışmalarda 7 mensubunun daha öldüğünü duyurdu. İsrail ordusu ve Hizbullah Hareketi arasında 8 Ekim 2023’ten beri sınırda yaşanan çatışmalarda ölen Hizbullah mensubu sayısı 262’ye yükseldi. Çatışmalarda ayrıca, 53 Lübnanlı sivil, 14 Emel Hareketi, 13 Hamas, 12 İslami Cihad mensubu ile 7 İsrailli sivil ve 11 İsrail askeri öldü.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Hizbullah, İsrail’in Askeri Noktalarına İran Yapımı Füzelerle Saldırı Düzenledi
  1. Hizbullah, İsrail’in Askeri Noktalarına İran Yapımı Füzelerle Saldırı Düzenledi için yorumda bulun

    Hizbullah, İsrail’in Askeri Noktalarına İran Yapımı Füzelerle Saldırı Düzenledi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hizbullah, İsrail’in Askeri Noktalarına İran Yapımı Füzelerle Saldırı Düzenledi için ilk yorumu yapabilirsin.