‘Ben hızırım’ dedi, 2 bin 500 lira dolandırdı


Olay, 3 Mart günü Cumhuriyet Bulvarı üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, yolda yürüyen Ş.T’nin yanına; kır saçlı, beyaz sakallı ve kırmızı montlu bir şahıs gelerek, “Beklediğin kişi benim, beni Allah gönderdi. Ben Hızır Aleyhisselam’ım. Senin bir kurbanın var, bana para vermen lazım. Bunu Cebrail‘e götüreceğim” dedi.


Kendisine dua eden adam ile birlikte aynı gün saat 13.30 sıralarında banka şubesinden 2 bin 500 lira çekip veren Ş.T, olaydan 3 gün sonra dolandırıldığını anladı.


Polis merkezine giderek şikayetçi olan ve üç üniversite mezunu bitirdiği öğrenilen Ş.T’yi dolandıran şüpheliyi yakalamak için çalışma başlatıldı. Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, şüphelinin çeşitli suçlardan çok sayıda kaydı bulunan T.Ç. olduğunu belirledi.


Mağdur Ş.T, polis merkezinde verdiği ifadesinde, “1.70 boylarında aşırı kilolu, kır saçlı, beyaz sakallı şahıs yanıma yaklaşarak, ‘Beklediğin kişi benim. Beni Allah gönderdi. Ben Hızır Aleyhisselam’ım. Senin bir kurbanın var, bana para vermen lazım. Bunu Cebrail‘e götüreceğim’ dedi. Ben de o sıralar içimden dua ediyordum. Nasıl oldu bilmiyorum ama şahsa inandım ve bankaya giderek bin TL çektim. Zanlı parayı az bulunca bankamatikten 1500 TL daha çekerek toplam 2 bin 500 TL para verdim. Parayı verdikten sonra ayrıldık. Ayrılınca da dolandırıldığımı anladım” dedi.


Düzenlenen operasyonla Basmane semtinde yakalanan şüpheli, emniyetteki ilk ifadesinde suçunu itiraf etti. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen T.Ç, sevk edildiği mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. ‘Ben hızırım’ dedi, 2 bin 500 lira dolandırdı için yorumda bulun

    ‘Ben hızırım’ dedi, 2 bin 500 lira dolandırdı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ‘Ben hızırım’ dedi, 2 bin 500 lira dolandırdı için ilk yorumu yapabilirsin.