Trump’ın avukatı, malikanesinden gizli belgeler çıkmasıyla ilgili ifade vermeye çağrıldı


Amerikan medyasında yer alan haberlere göre, federal bir yargıç, Trump’ın Mar-a-Lago malikanesinden ele geçirilen devlete ait “gizli belgelerle” ilgili avukatı Evan Corcoran’ı büyük jüri önünde ifade vermeye çağırdı.


Avukatların, müvekkillerinin “suç işleme niyetinde olduğunu bildikleri” durumlara binaen, avukat-müvekkil gizliliği ilkesinin uygulanmaması çerçevesinde Corcoran’ın çağrıldığı belirtiliyor.


Trump hakkındaki yürütülen “gizli belgeler” ve “6 Ocak Kongre baskını” soruşturmalarına, özel yetkili uzman olarak atanan eski başsavcı Jack Smith başkanlık ediyor.


Trump’ın Florida’daki evi, 8 Ağustos 2022 sabahında “gizli belgeler” soruşturması için FBI ajanları tarafından basılarak aranmıştı.


Trump, hakkında devam eden soruşturmaları “siyasi” olarak nitelerken, özellikle Mar-a-Lago’dan alınan belgelerin “bağımsız bir hakem veya özel bir hakim” tarafından incelenmesi talebinde bulunmuştu.


Hakkında yürütülen soruşturmalar devam ederken Trump, 15 Kasım gecesi, Mar-a-Lago malikanesinde 2024 başkanlık seçimleri için tekrar aday olduğunu ilan etmişti.

Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Trump’ın avukatı, malikanesinden gizli belgeler çıkmasıyla ilgili ifade vermeye çağrıldı
  1. Trump’ın avukatı, malikanesinden gizli belgeler çıkmasıyla ilgili ifade vermeye çağrıldı için yorumda bulun

    Trump’ın avukatı, malikanesinden gizli belgeler çıkmasıyla ilgili ifade vermeye çağrıldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Trump’ın avukatı, malikanesinden gizli belgeler çıkmasıyla ilgili ifade vermeye çağrıldı için ilk yorumu yapabilirsin.