Bursa'da '15'liler Saygı Alayı'ndan anlamlı ziyaret

Bursa’nun Yenişehir ilçesinde, 15’liler Saygı Alayı’ndan anlamlı ziyaret ve etkinlik gerçekleştirildi.

Gürhan ADANA – Yenişehir Memleket / BURSA (İGFA) – Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür Akademisi ile savaş döneminde öğrencilerini Çanakkale’ye gönderdiği için mezun veremeyen okullardan birisi olan Bursa Erkek Lisesi işbirliğinde “15’liler Saygı Alayı” düzenlendi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi etkinlikleri kapsamında Yenişehir Orhaniye Mahallesinde bulunan Çanakkale Kahramanı Müstecip Onbaşı’nın kabir ziyaretleri öncesinde, Kaymakamlık binası önünden Tarihi Belediye Binasına kadar kortej yürüyüşü yaptı.

Yenişehir’de duygu dolu anların yaşandığı kortej yürüyüşü sonrası Yenişehir Belediyesi Tarihi Meclis Salonunda ağırlanan öğrenciler; burada ellerindeki Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim’i öperek, Kaymakam Rahmi Köse ve Belediye Başkanı Davut Aydın’a teslim ettiler.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Bursa'da '15'liler Saygı Alayı'ndan anlamlı ziyaret için yorumda bulun

    Bursa'da '15'liler Saygı Alayı'ndan anlamlı ziyaret için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bursa'da '15'liler Saygı Alayı'ndan anlamlı ziyaret için ilk yorumu yapabilirsin.