Zonguldak açıklarında batan gemide görevli bir denizcinin cansız bedenine ulaşıldı


Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü’nü n X sosyal medya platformundan yaptığı paylaşımda, şu bilgi verildi:


“Karaya oturan ve iletişimin kesildiği Kafkametler gemisinde görevli bir denizcimizin naaşı kurtarma ekiplerince Ereğli sahilinde bulunmuştur. Batan gemideki diğer denizcilerimizi arama kurtarma çalışmaları devam etmektedir. Denizcimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Başımız sağ olsun.”


 


Kuru yük gemisi sürüklenerek mendireğe çarpıp battı


İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, dün yaşanan gemi kazasına ilişkin bilgi vermişti.


Yerlikaya, “Olumsuz hava ve deniz koşulları nedeniyle İzmir’e gitmek üzere limandan ayrılan Türk bayraklı ‘Kafkametler’ adlı kuru yük gemisi, sürüklenerek mendireğe çarpmak suretiyle batmıştır. Gemide bulunan 12 Türk mürettebat ile halen irtibat kurulamamıştır. Sahil Güvenlik Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri, AFAD, Kıyı Emniyeti, jandarma, emniyet, itfaiye ekipleri hazır beklemektedir. Olumsuz hava koşullarının düzelmesiyle hemen arama kurtarma faaliyetlerine başlanacaktır” ifadelerini kullanmıştı.Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Zonguldak açıklarında batan gemide görevli bir denizcinin cansız bedenine ulaşıldı
  1. Zonguldak açıklarında batan gemide görevli bir denizcinin cansız bedenine ulaşıldı için yorumda bulun

    Zonguldak açıklarında batan gemide görevli bir denizcinin cansız bedenine ulaşıldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Zonguldak açıklarında batan gemide görevli bir denizcinin cansız bedenine ulaşıldı için ilk yorumu yapabilirsin.