“Milletvekili Genel Seçimi kesin sonuçları Resmi Gazete’ye gönderildi”


İşte Yener’in açıklamalarından öne çıkanlar: 


“14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan 28. Dönem Milletvekili Seçimlerine ilişkin olarak 28 Mayıs 2023 tarihinde saat 17.00 itibarıyla olağanüstü itiraz süreci sona ermiş olup, kurulumuz 29 Mayıs 2023 tarihinde toplantısında olağanüstü itirazları değerlendirmiş ve sonuçlandırmıştır.


Bugünkü yapmış olduğumuz toplantı sonucunda 28. Dönem Milletvekili kesin sonuçları ilan edilmek üzere Resmi Gazete’ye gönderilmiştir.


Yapılan seçimler sonucunda yurt içinde yüzde 88,92, yurt dışında yüzde 53,80 oranında katılım olduğu görülmüş, yurt içi-yurt dışı ve gümrükler dahil olmak üzere toplam yüzde 87,05 oranında seçimlere Türk halkının katılım sağladığı görülmüştür.


Yapılan seçimler sonucunda Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 268, Yeniden Refah Partisi’nin 5, Milliyetçi Hareket Partisi’nin 50, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin 61, Türkiye İşçi Partisi’nin 4, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 169, İyi Parti’nin 43 milletvekili kazandığı anlaşılmış olup sonuçların siyasi partilerimize ve Türk demokrasisine hayırlı olmasını diliyorum.”


Ayrıntılar geliyor…

Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • “Milletvekili Genel Seçimi kesin sonuçları Resmi Gazete’ye gönderildi”
  1. “Milletvekili Genel Seçimi kesin sonuçları Resmi Gazete’ye gönderildi” için yorumda bulun

    “Milletvekili Genel Seçimi kesin sonuçları Resmi Gazete’ye gönderildi” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak “Milletvekili Genel Seçimi kesin sonuçları Resmi Gazete’ye gönderildi” için ilk yorumu yapabilirsin.