Uzaylı İddiaları ve UFO Tarikatı: Raël ve Netflix Belgeseli

Uzaylılar Tarafından Kaçırıldığını İddia Eden Raël

1970’li yıllarda dikkat çeken isimlerden biri olan Claude Vorilhon, Raël olarak da bilinir. Fransız gazeteci ve otomobil yarışçısı olan Vorilhon, iki kez uzaylılar tarafından kaçırıldığını ve insanlığın sırrını öğrettiklerini iddia ederek bir tarikat kurdu. Bu iddialarla kadınlarla birlikte olma vaadi veren Raël, Netflix’te yayınlanan belgeselle tekrar gündeme geldi.

Netflix Belgeseli ile İncelenen UFO Tarikatı

Netflix’te dört bölüm olarak yayınlanan belgesel, Raël tarikatının üyelerinin televizyon programlarında sıklıkla yer aldığı dönemi inceliyor. Belgeselde, Raël’in iddiaları arasında yer alan insan klonlaması, ölümsüzlük sırrı ve cinsel istismar suçlamaları ele alınıyor. Ayrıca Raelyenlerin çıplak meditasyon seansları ve insan klonlama konusunda iddialı oldukları da belgeselde yer alan konular arasında.

Raël Tarikatının Büyümesi ve Skandalları

Raël’in tarikatı hızla büyürken 1980’lerin başında güney Fransa’da bir kamp alanı satın aldılar ve burayı çıplak ibadet törenleri için kullanmaya başladılar. Bu dönemde cinsel istismar iddiaları da ortaya çıktı. Tarikatın takipçileri uluslararası düzeyde artarken Kanada’da bir mülk satın aldılar ve UFO araştırmaları için bir müze inşa ettiler. Ayrıca Bahamalar’da bir insan klonlama araştırma şirketi kurdular.

Netflix Belgeseli ve Sonuçları

Netflix belgeseli, Raël tarikatıyla ilgili skandallar ve tartışmaların yeniden gündeme gelmesine yol açtı. Tarikatın klonlama şirketi Clonaid’in bilimsel direktörü Dr. Brigitte Boisselier da belgeselde röportaj verdi. Belgesel, tarikat hakkında ortaya çıkan yeni bilgilerle birlikte daha uzun süre konuşulacak ve yeni tartışmalara neden olacak gibi görünüyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Uzaylı İddiaları ve UFO Tarikatı: Raël ve Netflix Belgeseli için yorumda bulun

    Uzaylı İddiaları ve UFO Tarikatı: Raël ve Netflix Belgeseli için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Uzaylı İddiaları ve UFO Tarikatı: Raël ve Netflix Belgeseli için ilk yorumu yapabilirsin.