Ürdün ve Bulgaristan Ortak Basın Toplantısı

Ürdün Dışişleri Bakanı ve Bulgaristan Başbakan Yardımcısı Gazze Saldırılarını Değerlendirdi

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Mariya Gabriel ile Amman’da ortak basın toplantısı düzenledi. Safedi, Gazze’ye yönelik saldırıların devam etmesinin bölgesel bir savaşın genişlemesi riskini artırabileceği uyarısında bulundu.

Ürdün Dışişleri Bakanı: “Savaş Devam Ederken Risksiz Gün Yok”

Eymen es-Safedi, “Mevcut koşullar altında Ramazan ayı başlamak üzereyken Gazze’ye yönelik saldırıların devam etmesi durumunda tüm bölgeyi savaşın genişlemesi ve genel olarak bölgesel durumun patlaması tehlikesiyle karşı karşıya bırakabiliriz. Savaş devam ederken her geçen gün, durumun patlama riskini ve can kayıplarını artırıyor.” dedi.

Bulgaristan Başbakan Yardımcısı: “Gazze’deki Durumdan Endişeliyiz”

Mariya Gabriel, “Ürdün’ün barışçı tutumunu destekliyoruz. Ülkesi olarak Gazze’deki insani durumdan endişe duyduklarını belirterek, bölgede barışı sağlama çabalarını desteklediklerini” söyledi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Ürdün ve Bulgaristan Ortak Basın Toplantısı için yorumda bulun

    Ürdün ve Bulgaristan Ortak Basın Toplantısı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ürdün ve Bulgaristan Ortak Basın Toplantısı için ilk yorumu yapabilirsin.