UNRWA: Gazze’deki Saldırılar Sağlık Tesislerini Yıkıcı Şekilde Etkiledi

UNRWA, İsrail’in Gazze’deki Saldırıları Hakkında Açıklama Yaptı

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA), İsrail’in Gazze’deki saldırılarına ilişkin açıklama yaparak, saldırıların sağlık tesisleri üzerindeki yıkıcı etkisini vurguladı. UNRWA’nın resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Şeyh Rıdvan Sağlık Merkezi’nin önceki ve yıkılmış haliyle birlikte paylaşılan fotoğrafların, saldırının boyutunu gösterdiği belirtildi.

Gazze’deki Sağlık Tesislerinin Durumu İle İlgili İstatistikler

Açıklamada, İsrail’in saldırıları sonucunda Gazze’deki sağlık tesislerinin %84’ünün etkilendiği ve devam eden bombardıman ve erişim sınırlamaları nedeniyle UNRWA’nın 22 sağlık tesisinden sadece 4’ünün aktif olduğu belirtildi. Bu durum, Gazze’deki acil sağlık hizmetlerinin ciddi şekilde aksadığını gösteriyor.

Ölü ve Yaralı Sayıları

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana düzenlediği saldırılarda en az 12 bin çocuk, 8 bin 190 kadın olmak üzere toplam 27 bin 585 Filistinlinin hayatını kaybettiği ve 66 bin 978 kişinin yaralandığı bildirildi. Ayrıca enkaz altında halen binlerce ölü olduğu ve sivil altyapının hedef alındığı, hastane ve eğitim kurumlarının tahrip edildiği belirtildi.

UNRWA, İsrail’in Gazze’deki saldırılarının insanlık dışı sonuçlarına dikkat çekerek, uluslararası toplumu harekete geçmeye çağırdı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • UNRWA: Gazze’deki Saldırılar Sağlık Tesislerini Yıkıcı Şekilde Etkiledi
  1. UNRWA: Gazze’deki Saldırılar Sağlık Tesislerini Yıkıcı Şekilde Etkiledi için yorumda bulun

    UNRWA: Gazze’deki Saldırılar Sağlık Tesislerini Yıkıcı Şekilde Etkiledi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak UNRWA: Gazze’deki Saldırılar Sağlık Tesislerini Yıkıcı Şekilde Etkiledi için ilk yorumu yapabilirsin.