Uğur İbrahim Altay'dan İstiklal Marşı mesajı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İstiklal Marşı’nın kabulünün 102’nci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İstiklal Marşı’nın kabulünün 102’nci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İstiklal Marşı’nın milletimizin ortak değeri olduğunu ifade eden Başkan Altay’ın mesajı şu şekilde: “Şanlı tarihimiz boyunca milletimize pranga vurmak isteyen, hürriyetimizden bizi yoksun bırakmayı hedefleyen her odak; inancını ve mukaddesatını yüreğinde taşıyan ecdadımız karşısında büyük hüsrana uğramıştır. İstiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz Kurtuluş Savaşı neticesinde elde edilen zafer, Mehmet Akif Ersoy’un kalemiyle satırlara dökülmüş ve 12 Mart 1921 tarihinde alınan kararla, tüm dünyada yankılanacak destana dönüşmüştür. Bağımsızlığımızın beyannamesi olan İstiklal Marşı; yüreklerimizde çağlayan ve tüm dünyada yankılanan gür sesin bizzat kendisidir. İstiklal Marşı, hürriyetimizin mührü; milletimizin ortak duygusu, ortak haykırışı, ortak değeridir.

O günden bu güne maruz kaldığımız her zorluğu, İstiklal Marşımızın dizelerinden aldığımız güçle aşıyor; müreffeh yarınlara bu dizelerle yürüyoruz.

Yükselişimizin anahtarı, yarınlarımızın teminatı gençlerimizi de İstiklal Marşımızdaki o milli ruhla bütünleştiriyor ve Akif’in bahsettiği Asım’ın nesillerini yetiştirmenin çabasını veriyoruz.

Bu duygularla İstiklal Marşımızın kabulünün 102’nci yıl dönümünde, Millî Şairimiz Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm neferlerini rahmetle ve hürmetle yâd ediyorum.

Merhum şairimiz Mehmet Akif’in de dediği gibi Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın!”

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Uğur İbrahim Altay'dan İstiklal Marşı mesajı için yorumda bulun

    Uğur İbrahim Altay'dan İstiklal Marşı mesajı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Uğur İbrahim Altay'dan İstiklal Marşı mesajı için ilk yorumu yapabilirsin.