“Libya’daki felaketlerden etkilenen bir Türk vatandaşının bilgisi ulaşmadı”


Orta Akdeniz’de etkili olan “Daniel” fırtınası, Libya’nın Bingazi, Beyda, Merc, Suse ve Derne kentlerini etkiledi.


Sel felaketinde çoğu Derne kentinde olmak üzere can kaybı 3 bini geçti.


Türkiye’nin Trablus Büyükelçisi Kenan Yılmaz TRT Haber’e açıklamalarda bulundu.


AFAD ve sivil toplum kuruluşlarından 160’tan fazla görevlinin Libya’ya yardıma geldiğini söyleyen Büyükelçi Yılmaz, “Şu ana kadar felaketlerden etkilenen bir Türk vatandaşının bilgisi bize ulaşmadı.” dedi.


 


 


Libya’daki sel felaketi


Libya Kızılayı Sözcüsü Tevfik Şükri, sel felaketi nedeniyle yerinden olan aile sayısını 20 bin olarak tahmin ettiklerini söyledi.


Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, sel felaketinde hayatını kaybedenler için 3 günlük yas ilan edildiğini duyurdu.


Libya Başkanlık Konseyi de sel felaketinden zarar gören bölgeler için kardeş ülkelere ve uluslararası kurumlara yardım çağrısında bulundu.


Ülkenin doğu bölgelerindeki yağış miktarının 40 yıldan uzun süredir kaydedilen en yüksek yağış miktarı olduğu ifade edildi.Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • “Libya’daki felaketlerden etkilenen bir Türk vatandaşının bilgisi ulaşmadı”
  1. “Libya’daki felaketlerden etkilenen bir Türk vatandaşının bilgisi ulaşmadı” için yorumda bulun

    “Libya’daki felaketlerden etkilenen bir Türk vatandaşının bilgisi ulaşmadı” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak “Libya’daki felaketlerden etkilenen bir Türk vatandaşının bilgisi ulaşmadı” için ilk yorumu yapabilirsin.