Türkiye’nin haber ekranı TRT Haber 13 yaşında


Dünyanın birçok noktasındaki güçlü muhabir ağı, gündeme damgasını vuran özel haberleri, ilgiyle takip edilen kaliteli içerikleri…


Türkiye’nin haber ekranı TRT Haber 13’üncü yaşına girdi.


Haber neredeyse ekipler orada


TRT Haber, 18 Mart 2010 tarihinde yayın hayatına başladı. O günden bu yana yurttan ve dünyadan insana dair her ayrıntı, TRT Haber ekranına taşındı.


Siyasetten sağlığa, çevre olaylarından tarihi açılışlara… Haber neredeyse TRT Haber ekipleri de oradaydı.


Türkiye, sıcak gelişmeleri TRT Haber’den takip ediyor


Mehmetçiğin sınır ötesi operasyonları, Türkiye’nin öncülüğünde Karadeniz’de hayata geçirilen tahıl sevkiyatı, son olarak da 11 ili vuran asrın felaketi…


Türkiye; Bunlar ve benzeri birçok sıcak gelişmeyi, olayların perde arkasını, özel ve uzman isimlerle yapılan röportajları, hep TRT Haber’den takip etti.


TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, TRT Haber’in 13’üncü yaşı dolayısıyla bir mesaj paylaştı.


“Gerçek bilginin kaynağı TRT Haber” 


TRT’nin Kahramanmaraş merkezli depremlerde sergilediği sorumlu yayıncılık anlayışına dikkat çeken Sobacı mesajında şu ifadelere yer verdi:


“Türkiye’nin kamu yayıncısı olarak, depremin ilk anından itibaren milletimize anbean doğru bilgiyi ulaştırmak için her birimiz özveriyle çalıştık. TRT Haber ortak yayınına, tematik akışa sahip olanlar hariç tüm televizyon kanallarımızın yanı sıra diğer bazı ulusal kanallar da katıldı. TRT Haber, ‘Türkiye’nin haber ekranı’ olma sorumluluğuyla, afet zamanlarında en önemli mücadele alanlarından biri olan dezenformasyona karşı resmi ve gerçek bilgilerin kaynağı olarak çok önemli bir görevi icra etti.” 

Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Türkiye’nin haber ekranı TRT Haber 13 yaşında için yorumda bulun

    Türkiye’nin haber ekranı TRT Haber 13 yaşında için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Türkiye’nin haber ekranı TRT Haber 13 yaşında için ilk yorumu yapabilirsin.