Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan İlk Değerlendirmesini Yaptı

Kararlılıkla Enflasyonla Mücadeleye Devam Ediyoruz

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan, göreve atanmasının ardından ilk değerlendirmesini yaptı. Karahan, enflasyonu düşürme çabalarını kararlılıkla sürdürdüklerini belirtti ve şunları söyledi:

“Bu doğrultuda, güçlü ekibimizle dezenflasyonu sağlamaya yönelik çalışmalarımıza kararlılıkla devam ediyoruz. Enflasyon, hedefimizle uyumlu seviyelere gerileyene kadar, gereken parasal sıkılığı korumakta kararlıyız. Enflasyon beklentilerini ve fiyatlama davranışlarını yakından takip ediyoruz. Enflasyon görünümünde herhangi bir bozulmaya kesinlikle izin vermeyeceğiz.”

Enflasyon Raporu 8 Şubat’ta Açıklanacak

Fatih Karahan, 2024 yılının ilk enflasyon raporunu 8 Şubat Perşembe günü saat 10.30’da düzenlenecek toplantıda açıklayacak. Bu rapor, enflasyonun mevcut durumunu ve gelecekteki tahminleri içerecek.

Bakan Şimşek: Merkez Bankası başkanı ve ekibine güvenimiz ve desteğimiz tamdır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Ekonomi
  • Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan İlk Değerlendirmesini Yaptı
  1. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan İlk Değerlendirmesini Yaptı için yorumda bulun

    Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan İlk Değerlendirmesini Yaptı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan İlk Değerlendirmesini Yaptı için ilk yorumu yapabilirsin.