TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve DİSK Ortak Bildiri Hazırlayacak

Genel Başkanlar Vergi, Enflasyon ve Asgari Ücret Konularında Görüştü

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ve DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, vergi, enflasyon ve asgari ücret gibi konuları ele almak üzere bir araya geldi.

Toplantıda Neler Konuşuldu?

Genel başkanlar, ücretler üzerinden kesilen vergi, enflasyon rakamları, asgari ücret ve kamudaki tasarruf tedbirlerinin çalışanlar üzerindeki olumsuz etkileri gibi konu başlıklarını detaylı bir şekilde görüştü.

Ortak Bildiri Oluşturulacak

Üç konfederasyonun genel başkanının katılımıyla gerçekleşen toplantıda, bir komisyon kurulup konfederasyonların görüş ve taleplerini içeren ortak bir bildiri oluşturulmasına karar verildi.

Gelecek Adımlar

TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve DİSK’in katkılarıyla hazırlanacak bildiri, gelecek hafta TÜRK-İŞ’in ev sahipliğinde düzenlenecek toplantıda kamuoyuyla paylaşılacak. Bu bildiri, üç konfederasyonun ortak görüş ve taleplerini içerecek.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve DİSK Ortak Bildiri Hazırlayacak için yorumda bulun

    TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve DİSK Ortak Bildiri Hazırlayacak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve DİSK Ortak Bildiri Hazırlayacak için ilk yorumu yapabilirsin.