TÜDKİYEB Başkanı: “Kurban Bayramı’nda 2,7 Milyondan Fazla Kurbanlık Hayvan Satıldı”

TÜDKİYEB Başkanı Nihat Çelik, Kurban Bayramı’nda Gerçekleşen Satışları Değerlendirdi

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, bu yıl Kurban Bayramı’nda toplamda 2,7 milyondan fazla kurbanlık hayvan satışı gerçekleştirildiğini tahmin ettiklerini açıkladı. Çelik, bayram öncesinde hazırlıklarını tamamlayan yetiştiricilerin kurban pazarlarında satışlarını gerçekleştirdiğini belirtti.

Küçükbaş Hayvanlar Daha Fazla Tercih Edildi

Çelik, vatandaşların her sene olduğu gibi bu sene de küçükbaş hayvanları daha çok tercih ettiğini söyledi. Ülke genelinde 2,2 milyondan fazla küçükbaş hayvanın kurban edildiğini belirten Çelik, tam rakamların henüz netleşmediğini ifade etti. Ancak, geçen seneye göre kurbanlık satışlarının geride kaldığını da ekledi.

Büyükşehirlerde Satışlarda Azalma Görüldü

Çelik, bayram öncesinde yapılan tahminlere göre toplamda 3 milyon civarında küçükbaş satışı olacağını beklediklerini ancak bu rakama ulaşılamadığını belirtti. Uzun bayram tatilinin etkisiyle birçok kişinin tatil yerlerinde olması nedeniyle büyükşehirlerde kurbanlık satışlarında azalma yaşandığını vurguladı. İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerde beklenen düzeyde kurban kesiminin gerçekleşmediğini belirtti.

Toplamda 2,7 Milyon Kurbanlık Hayvan Satışı Geçti

TÜDKİYEB Başkanı Nihat Çelik, büyükbaş hayvanlar da dâhil olmak üzere toplamda 2,7 milyondan fazla kurbanlık hayvan satışı gerçekleştiğini tahmin ettiklerini belirtti. Bu yıl 500 binden fazla büyükbaş kurbanlık satışı yapıldığını ifade eden Çelik, kurban pazarlarını yakından takip ettiklerini ve satışların geçen seneye göre arttığını söyledi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Ekonomi
  • TÜDKİYEB Başkanı: “Kurban Bayramı’nda 2,7 Milyondan Fazla Kurbanlık Hayvan Satıldı”
  1. TÜDKİYEB Başkanı: “Kurban Bayramı’nda 2,7 Milyondan Fazla Kurbanlık Hayvan Satıldı” için yorumda bulun

    TÜDKİYEB Başkanı: “Kurban Bayramı’nda 2,7 Milyondan Fazla Kurbanlık Hayvan Satıldı” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TÜDKİYEB Başkanı: “Kurban Bayramı’nda 2,7 Milyondan Fazla Kurbanlık Hayvan Satıldı” için ilk yorumu yapabilirsin.