Ticaret Bakanı Bolat, Cezayir ile imzalanan anlaşmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu


Bolat, sosyal medya hesabından, Türkiye ile Cezayir arasında imzalanan anlaşmalara ve Cezayir’de gerçekleştirdiği temaslara ilişkin paylaşım yaptı.


Bakan Bolat, paylaşımında şunları kaydetti:


“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun, başkanlığında gerçekleştirilen Türkiye-Cezayir Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi vesilesi ile ticaretimizde tarihi bir dönüm noktası olacak Tercihli Ticaret Anlaşması (TTA) müzakerelerine başlanmasına yönelik Ortak Bildiri metnini ve Tüketicinin Korunması, Piyasa Gözetimi ve Denetimi ile Ürün ve Hizmetlerin Kalite Kontrolü Alanlarında İşbirliğine İlişkin Anlaşmayı imzaladık. Tercihli Ticaret Anlaşması, sonuçlandığında, ticaret hacmimizin çok daha yükselmesi için temel enstrümanımız olacak.”


Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Cezayir ziyareti kapsamında Cezayir Ticaret ve İhracatın Teşviki Bakanı Tayeb Zitouni ile de verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirten Bolat, “Görüşmemizde, bu yıl sonunda 6 milyar dolara yaklaşacak ticaret hacmimizi kısa süre içerisinde 10 milyar dolara çıkarmak için atılacak adımları tespit ettik. Bölgedeki en önemli ortaklarımızdan olan Cezayir ile ticaret ve ekonomik ilişkilerimizi güçlendirmek için çalışmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Ticaret Bakanı Bolat, Cezayir ile imzalanan anlaşmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu
  1. Ticaret Bakanı Bolat, Cezayir ile imzalanan anlaşmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu için yorumda bulun

    Ticaret Bakanı Bolat, Cezayir ile imzalanan anlaşmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ticaret Bakanı Bolat, Cezayir ile imzalanan anlaşmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu için ilk yorumu yapabilirsin.