THY, en güçlü hava yolu markalarında 8’inci sırada


THY, 2022 yılında bu kategoride 31’inci sırada yer alırken önemli bir ivme kazanarak bu yıl ilk 10 sıralaması içerisine girdi. Dünyanın önde gelen bağımsız marka değerleme ve danışmanlık şirketi olan Brand Finance, 1996 yılından beri pazarlama ile finansman arasında köprü kurma amacını taşıyor.


20 yıldan daha uzun bir süredir markaların finansal değerini hesaplayan şirket, her yıl dünyanın en büyük 5 bin markasını değerlendiriyor ve bu markaları ülke ve sektör bazında sıralayarak yılda yaklaşık 100 rapor hazırlıyor.


“Markamızı 23 basamak yukarı taşıdığımız için mutluyuz”


Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, küresel hava yolları arasında “En Güçlü Hava Yolu Markaları’” sıralamasında 8’inci sıraya yükselmekten gurur duyduklarını ifade etti.


“2022 yılına kıyasla markamızı 23 basamak birden yukarıya taşıdığımız için ayrı bir mutluluk yaşıyoruz. Bu başarıda pay sahibi olan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. Ülkemizin milli bayrak taşıyıcısı olmanın verdiği sorumlulukla ve dünyanın en çok ülkesine uçan hava yolu olmanın gücüyle markamızı daha nice başarılarla buluşturmaya devam edeceğiz.” 

Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. THY, en güçlü hava yolu markalarında 8’inci sırada için yorumda bulun

    THY, en güçlü hava yolu markalarında 8’inci sırada için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak THY, en güçlü hava yolu markalarında 8’inci sırada için ilk yorumu yapabilirsin.