Şeb-i Arus törenlerinin bu yılki teması: Vuslat Vakti


Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, Mevlana’yı anma törenlerinin bu yıl da 7-17 Aralık’ta gerçekleştirileceğini açıkladı.


Kültür ve Turizm Bakanlığı, Konya Valiliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından oluşturulan programa göre Mevlana Kültür Merkezi Sema Salonu’nda 7-17 Aralık’ta her akşam saat 20.00’de, ayrıca ek olarak hafta sonları 9, 10, 16 ve 17 Aralık’ta da saat 14.00’te sema programı yapılacağını ifade eden Yarar, şunları kaydetti:


“Ayrıca 750. Vuslat Yıl Dönümü münasebetiyle 12 Aralık Salı ve 15 Aralık Cuma günleri Selçuklu Kongre Merkezi Anadolu Oditoryum Salonunda saat 20.00’de irfani müziğin dünyaca ünlü sanatçısı Alireza Ghorbani tarafından konser verilecektir. Etkinliklerin biletleri www.biletinial.com platformu üzerinden alınabilir. 750. Vuslat Yıl Dönümü için hazırlanan diğer etkinliklerin detayları ileri bir tarihte kamuoyuna duyurulacaktır.”

Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Şeb-i Arus törenlerinin bu yılki teması: Vuslat Vakti için yorumda bulun

    Şeb-i Arus törenlerinin bu yılki teması: Vuslat Vakti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Şeb-i Arus törenlerinin bu yılki teması: Vuslat Vakti için ilk yorumu yapabilirsin.