Şanlıurfa’da sağanak ve dolu su baskınlarına neden oldu


İlçe merkezinde akşam saatlerinde etkili olan yağmur, gece doluya dönüştü.


Ceviz büyüklüğündeki dolu hayatı felç etti. Doluya kırsal bölgede yakalanan sürücüler, zor anlar yaşadı. Şehir merkezindeki sürücüler ise araçlarını petrol istasyonlarındaki gölgeliklerin altına park edip zarar görmesini engellemeye çalıştı.

[Fotoğraf: İHA]


Yoğun yağış nedeniyle bazı evleri ve caddeleri su bastı.

Fotoğraf: DHA[Fotoğraf: DHA]


Ceylanpınar Belediyesi ekipleri, evlere giren suyun tahliyesi için çalışma başlattı.

Fotoğraf: İHA[Fotoğraf: İHA]


Çatı çöktü, eve yıldırım düştü


Dolunun şiddetiyle bir binanın teras katındaki çatı çöktü. Şans eseri yaralanan olmazken yağışın etkisiyle bazı ağaçların da devrildiği görüldü. Bir evin üstündeki güneş enerjisi paneline de yıldırım düştü. Evdekiler büyük korku yaşarken paneller kullanılamaz hale geldi.

Fotoğraf: İHA[Fotoğraf: İHA]


Suya kapılan güvercini kurtardı


Cadde ve sokakların gole döndüğü ilçede bazı mahallelerde elektrikler kesildi. Suya kapılan bir güvercin ise genç bir vatandaş tarafından kurtarıldı.

Fotoğraf: AA[Fotoğraf: AA]


Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, su baskını yaşanan Yenişehir Mahallesi’nde incelemede bulundu, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Fotoğraf: İHA[Fotoğraf: İHA]

Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Şanlıurfa’da sağanak ve dolu su baskınlarına neden oldu için yorumda bulun

    Şanlıurfa’da sağanak ve dolu su baskınlarına neden oldu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Şanlıurfa’da sağanak ve dolu su baskınlarına neden oldu için ilk yorumu yapabilirsin.