Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Gezeravcı’yı TEBİTAK Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni’nde Aradı

Konuşmasında Gezeravcı’ya Övgüler Yağdırdı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Akdeniz Üniversitesi’nde gerçekleştirilen TÜBİTAK 31. Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni’nde konuşma yaptığı sırada Gezeravcı’yı görüntülü aradı. Kacır, Gezeravcı’ya “Dünyaya yeniden hoş geldiniz.” diyerek övgülerde bulundu. Bakan Kacır, Gezeravcı’nın Türkiye’nin insanlı ilk uzay bilim misyonunu başarıyla gerçekleştirdiğini ve Türk milleti için yeni bir sayfa açtığını vurguladı.

Gençleri Geleceğe Taşıyacak Bilimsel Çalışmalara İmza Atacaklarını Söyledi

Kacır, konuşmasında TEBİTAK Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni’nde bulunan gençlerin Türkiye’yi geleceğe taşıyacak bilimsel çalışmalara imza atacaklarını belirtti. Bakan Kacır, gençlerin Türkiye’nin uzay görevlerinde başarıya ulaşmasında önemli bir rol oynayacağını ve Gezeravcı’nın da onlara ilham olduğunu ifade etti.

Gezeravcı, Deneylerin Teslim Edilmesini Bekliyor

Türkiye’nin ilk astronotu Gezeravcı ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Kacır’ın desteğiyle güzel bir deneyim yaşadığını belirtti. Gezeravcı, uzayda yaptıkları deneylerin özenli bir şekilde kendilerine teslim edilmesini beklediklerini söyledi. Ayrıca Gezeravcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vizyonu ve devletin kararlılığı sayesinde uzay istasyonuna ulaştıklarını ve destek verenlere teşekkür etti.

Gezeravcı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Merhaba Dünya! Ben Geldim” ifadesini kullandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Teknoloji
  • Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Gezeravcı’yı TEBİTAK Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni’nde Aradı
  1. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Gezeravcı’yı TEBİTAK Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni’nde Aradı için yorumda bulun

    Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Gezeravcı’yı TEBİTAK Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni’nde Aradı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Gezeravcı’yı TEBİTAK Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni’nde Aradı için ilk yorumu yapabilirsin.