Sanayi çarkları dönmeyi sürdürecek

Türkiye’nin Genel Sekreterlik bazında en fazla ihracat yapan ikinci birliği olan Uludağ İhracatçı Birlikleri’nin (UİB) şubat ayı ihracatı, 2 milyar 777 milyon 98 bin dolar olarak gerçekleşti.

BURSA (İGFA) – UİB’in 2023 şubat ayı ihracat rakamları açıklandı. Şubat ayındaki ihracatı 2,8 milyar dolar aronbet olan UİB’in, yılın ilk iki ayındaki ihracatı ise artışla 5 milyar 607 milyon dolar oldu.

 UİB Koordinatör Başkanı Baran Çelik, “Şubat ayı başında yaşadığımız ve ülkemizi yasa boğan deprem felaketi nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa, ailelere ve milletimize baş sağlığı diliyorum. Yaralarımızı sarmak için dayanışma ruhu ile hareket etmeye devam aronbet giriş etmeliyiz. Diğer yandan afetin maddi hasarları da çok büyük. Bu nedenle ekonomik açıdan da güçlü olmayı ve maddi yıkımın boyutunu minimuma indirmek için var gücümüzle çalışmayı sürdürmeliyiz. Sanayi çarklarımız üretim ve ihracat için dönmeye devam edecek” dedi.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Sanayi çarkları dönmeyi sürdürecek için yorumda bulun

    Sanayi çarkları dönmeyi sürdürecek için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sanayi çarkları dönmeyi sürdürecek için ilk yorumu yapabilirsin.