Sakarya'dan bir tren daha İskenderun'a uğurlandı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İskenderun’daki 250 konteynerlik kent için Sakarya’dan bir treni daha uğurladı.

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi, depremin yaralarını sarmaya ve kardeş şehirlerin yanında olmaya devam ediyor.

Adıyaman’da ve İskenderun’da kurduğu konteyner kentlerle depremzede vatandaşlara sıcak bir yuva olmak için gündüz-gece mesai harcayan Büyükşehir, Sakarya’dan yardım tırlarını birer birer gönderiyor.

Mobil kriz aracı, sosyal hizmet noktaları, aşevi ve deprem tespiti için tüm uzmanlarıyla bölgede çalışan Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı 40 konteyner daha bölgeye uğurlandı.

Arifiye Tren Garı’ndan yola çıkan konteynerlerle birlikte İskenderun’a kurulacak 250 konteynerin 164’ü tamamlanmış oldu.

İçinde yardım malzemelerinin de olduğu konteynerlerin uğurlamasına ilçe belediye başkanları, AK Parti’nin ilçe teşkilat başkanları, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Büyükşehir bürokratları ve vatandaşlar katıldı. Yüce, programda depremde yıkıma uğrayan şehirlerde bugüne kadar yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Çocuklar, yetişkinler için hizmetler verdiklerini ifade eden Yüce, “Çocuklarımızın kendilerini daha iyi hissetmeleri ve yaşadıklarının şokunu azaltabilmeleri için çocuklarımızı Diyarbakır’da mobil etkinlik tırımız ile buluşturduk. Afet bölgesinde yürütülen hasar tespit çalışmalarına inşaat mühendisi ve teknikerlerden oluşan 10 kişilik uzman ekibimizle AFAD koordinasyonunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ekibimiz sayesinde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca yürütülen çalışmalarla 500 binanın hasar tespitini gerçekleştirdik” dedi.

ADIYAMAN VE İSKENDERUN

Önce Adıyaman ve sonra İskenderun’da kurulan konteyner kentlerin detaylarından bahseden Yüce, “Sizi en iyi biz anlarız diyerek Adıyaman’da 400 konteynerlik kardeşlik kentimizin altyapısı, içme suyu ve atık su çalışmalarını başarıyla tamamladık. Çocuk oyun grubu, mescit, derslik, kütüphane, sağlık tesisi, kıraathane, çamaşırhane, basket sahası ve rehabilitasyon merkezinin yer aldığı konteyner kentimiz tamamlandı. İskenderun’da 250 konteynerlik şehri bizzat kuruyoruz. İçinde tamamı var. Kendi imkânlarımızın yanı sıra iş dünyası büyük destek verdi. 250 konteynerin 164’ünügöndermiş olduk. Dost zor günde belli olur dedik, yaraları saracağız” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi, İskenderun’daki konteyner kentin şu ana kadar yüzde 60’ını tamamladı.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Sakarya'dan bir tren daha İskenderun'a uğurlandı için yorumda bulun

    Sakarya'dan bir tren daha İskenderun'a uğurlandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sakarya'dan bir tren daha İskenderun'a uğurlandı için ilk yorumu yapabilirsin.