Sakarya'da 50 bin metrelik hat çalışması sürüyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Kaynarca’nın dev projesi kapsamında merkezde bulunan Seyfettin Selim Caddesi, Dr. Hasan Akgün Bulvarı ve bu güzergâhların devamında yer alan Kandıra Caddesi’ni kısmi olacak şekilde trafiğe kapatacak.

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Kaynarca’da devam eden Kaynarca Atıksu Arıtma Tesisi ve tesis ile entegre şekilde bölgeye hizmet verecek 50 bin metrelik hat üzerindeki çalışmalar dahilinde 2 bin 500 metrelik güzergah kısmi olarak trafiğe kapatıldı.

50 bin metre uzunluğa sahip olacak kanalizasyon hattının merkezden geçen kısmında yapılacak imalat çalışmaları kapsamında aynı güzergâh üzerinde bulunan Seyfettin Selim Caddesi, Dr. Hasan Akgün Bulvarı ve Kandıra Caddesi’nde çalışmalar bölgedeki hareketliliğin olumsuz etkilenmemesi için kısım kısım devam edecek.

Bölgede yoğun bir şekilde devam eden çalışmalarla ilgili kurum tarafından yapılan açıklamada, “Şehrimizin özellikle turizm açısından önemli bir konuma sahip Kaynarca ilçesinde altyapıyı geleceğe hazırlamaya devam ediyoruz. Dev proje kapsamında bölgenin altyapı sorunlarını kesin çözüme kavuşturacağız. 50 bin metrelik hattın merkezden geçen kısmında yürüttüğümüz çalışmalarını turizm sezonu açılmadan tamamlayacağız. Projenin hedeflenen süreden daha erken tamamlanması için ekiplerimiz bölgede çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor. Sürücü ve yayaların devam eden çalışmalardan dolayı dikkatli olmalarını rica ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Sakarya'da 50 bin metrelik hat çalışması sürüyor için yorumda bulun

    Sakarya'da 50 bin metrelik hat çalışması sürüyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sakarya'da 50 bin metrelik hat çalışması sürüyor için ilk yorumu yapabilirsin.