Rusya’dan ilk açıklama: Rusya Karabağ’da Azerbaycan ile temas halinde


Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, “Rusya, Karabağ’da terörle mücadele operasyonu ışığında Azerbaycan ile temas halinde. Azerbaycan Rusya’ya bilgi vermekte” dedi.


Moskova’nın yakında konuyla ilgili bir açıklama yapacağını söyledi.


Azerbaycan Karabağ’da antiterör operasyonu başlattı


Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Karabağ’da anayasal yapıyı yeniden tesis etmek amacıyla antiterör operasyonu başlatıldığını bildirdi.


Bakanlıktan yapılan açıklamada, Azerbaycan’ın Karabağ bölgesindeki Ermeni silahlı güçlerin, son birkaç ayda Azerbaycan ordusunun mevzilerine sistematik şekilde ateş açmasının, arazilere mayın döşemeyi sürdürmesinin, istihkam ve mevzi çalışmalarında bulunmasının gerilimin artmasına neden olduğu belirtildi.


Ermeni güçlerinin mevzilerini personel, zırhlı araçlar, topçu teçhizatları ve diğer araçlarla güçlendirdiklerinin, birimlerini yüksek düzeyde savaşa hazır hale getirdiklerinin, takviye birimler oluşturduklarının, Azerbaycan ordusuna karşı istihbarat faaliyetlerini genişlettiklerinin, mayınlardan temizlenen arazilere yeniden mayın döşenmesi gibi eylemlerde bulunduklarının tespit edildiği aktarıldı.


Açıklamada, Ermeni güçlerinin, Hocavent ili Ahmetbeyli-Fuzuli-Şuşa kara yoluna döşediği mayınların patlaması sonucu sivillerin ve polis memurlarının yaşamını yitirdiği hatırlatıldı.


 

Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Rusya’dan ilk açıklama: Rusya Karabağ’da Azerbaycan ile temas halinde
  1. Rusya’dan ilk açıklama: Rusya Karabağ’da Azerbaycan ile temas halinde için yorumda bulun

    Rusya’dan ilk açıklama: Rusya Karabağ’da Azerbaycan ile temas halinde için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Rusya’dan ilk açıklama: Rusya Karabağ’da Azerbaycan ile temas halinde için ilk yorumu yapabilirsin.