Ramazan Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Ramazan Paketleri Rağbet Görüyor

Vatandaşlar, yaklaşan ramazan ayı nedeniyle iftar ve sahur alışverişlerini yapmaya başladı. Ramazan kolilerinde yer alan çeşitli gıda ürünleri, marketlerde ve e-ticaret platformlarında çeşitli kampanyalarla satışa sunuluyor. İftar ve sahur için temel gıda maddelerinin yanı sıra iftariyelikler de paketlerde yer alıyor.

Fiyat Karşılaştırması Önemli

Tüketiciler bettilt Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Levent Küçük, ramazan alışverişi yaparken fiyat karşılaştırmasının önemine vurgu yapıyor. Fiyatların yükseldiği dönemlerde ihtiyacımız kadar alışveriş yapmamız gerektiğini belirtiyor ve tüketicilerin fiyat farklarını kontrol etmeleri gerektiğini söylüyor.

Uygun Fiyat ve Kaliteyi Arayın

Ramazan kolisi hazırlatan vatandaşların ve şirketlerin, kolilere konulan ürünleri dikkatlice kontrol bettilt giriş etmeleri gerektiğini vurgulayan Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Genel Başkanı Aziz Koçal, sağlıklı ve kaliteli ürünlerin tercih edilmesi gerektiğini belirtiyor. Fırsatçıların fahiş fiyat artışlarına karşı dikkatli olunması gerektiğini söylüyor.

Son Kullanma Tarihine Dikkat

Alınan ramazan kolilerinde ürünlerin son kullanma tarihlerinin kontrol edilmesi gerektiğini belirten uzmanlar, bu konuda bet tilt dikkatli olunması ve ayıplı mal durumunda işlem yapılması gerektiğini ifade ediyor. Ayrıca, alışveriş yaparken etiket fiyatları ile kasa fiyatları arasındaki farkların da kontrol edilmesi gerektiği hatırlatılıyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Ramazan Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar için yorumda bulun

    Ramazan Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ramazan Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar için ilk yorumu yapabilirsin.