Paris’te dünyaca ünlü sanatçılar depremzedeler için sahneye çıktı


Fondation De France işbirliğinde Paris’teki Olympia konser salonunda “Deprem karşısında tek yürek” adıyla düzenlenen gecede elde edilen gelirler “Asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerde zarar gören Türkiye ve Suriye’deki afetzedelere için kullanılacak.


France 2 televizyon kanalında canlı yayımlanan konserde, piyanist Say’ın yanı sıra dünyaca ünlü sanatçılardan Gims, Zaz ve Patrick Bruel gibi çok sayıda isim sahne aldı ve Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere bağış çağrısında bulundu.

[Fotoğraf: AA]


Fransız sanatçı Zaz konserlerin gelirlerini bağışlayacak


Konsere, Fransa Kültür Bakanı Rima Abdul-Malak da katıldı.


Etkinlikte, bölgedeki röportajların video gösterimi yapıldı.


Fazıl Say, konserde yaptığı konuşmada depremlerden etkilenenlerden bahsederek, konser etkinliğine katılan sanatçılara teşekkür etti. Say, “Bir Türk vatandaşı olarak, Fransız halkının dayanışmasını hissediyorum” dedi.


Fransız sanatçı Zaz Haziran da Türkiye’de düzenleyeceği konserin gelirlerini bağışlayacağını söyledi.

Fotoğraf: AA

[Fotoğraf: AA]


Gecede 2,3 milyon euro bağış toplandı


Konser ekinliğine katılan Türkiye’deki deprem bölgesinde bulunmuş olan Fransız arama kurtarma görevlilerinden Philippe Besson Kahramanmaraş’a vardıklarında AFAD’la görüştüklerini ve kente varır varmaz yardım faaliyetlerine başladıklarını belirtti. Besson, kurtarma arama faaliyeti sırasında 16 yaşında Feyzanur adlı genci kurtarma anlarını anlattı.


Çok sayıda kişinin katıldığı gecede toplanan bağış rakamı en son 2,3 milyon euro olarak açıklandı.


Öte yandan bağış kampanyasına katkıda bulunmak isteyenler bunu Fondation De France’un internet sitesi ve posta yoluyla yapmaya devam edebilecek.

Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Paris’te dünyaca ünlü sanatçılar depremzedeler için sahneye çıktı
  1. Paris’te dünyaca ünlü sanatçılar depremzedeler için sahneye çıktı için yorumda bulun

    Paris’te dünyaca ünlü sanatçılar depremzedeler için sahneye çıktı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Paris’te dünyaca ünlü sanatçılar depremzedeler için sahneye çıktı için ilk yorumu yapabilirsin.