Osmaniye'de hasar tespit çalışmaları sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde görevli inşaat mühendisleri ve inşaat teknikerlerinden oluşan ekipler Osmaniye’de depremden etkilenen binalarda hasar tespit çalışmalarını sürdürüyor.

ANTALYA (İGFA) – Türkiye’yi acıya boğan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından tüm kamu kurum ve kuruluşları el birliğiyle bölgede yaraları sarmaya çalışıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde görevli inşaat mühendisi ve inşaat teknikerlerinden oluşan ekipler de çalışmalarda aktif görev alıyor. Büyükşehir ekipleri, depremlerden etkilenen illerden biri olan Osmaniye’de hasarlı binaların tespitine devam ediyor. 8 kişiden oluşan 4 ekip, merkez ve köylerde 10 günde 1900 binada hasar tespit çalışması yaptı. Depremden hasar gören binaların az, orta ve ağır hasarlı olup olmadıklarına dair tespitleri yapan ekipler, binalara yapı tespit belgesi yapıştırıyor.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Osmaniye'de hasar tespit çalışmaları sürüyor için yorumda bulun

    Osmaniye'de hasar tespit çalışmaları sürüyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Osmaniye'de hasar tespit çalışmaları sürüyor için ilk yorumu yapabilirsin.