Osmangazi Belediyesi’nden deprem bölgesine yardım

BURSA (İGFA) – Kahramanmaraş’ın yanı sıra birçok çevre ilde hissedilen deprem sonrası Türkiye’nin dört bir yanından ekipler bölgeye giderek arama kurtarma çalışmalarına katılıyor. Osmangazi Belediyesi de 6 araç ve 38 arama kurtarma personelini deprem bölgesine sevk etti. 1 adet tam donanımlı arama kurtarma aracı, 1 adet 4×4 arazi tipi kurtarma aracı, 1 personel taşıyıcı otobüs, 3 adet pikap yük malzeme donanım aracı ve 38 kişilik arama kurtarma personeli, sabahın ilk ışıklarında deprem bölgesine doğru yola çıktı.  

Başta deprem bölgesi olmak üzere tüm yurda geçmiş olsun dileklerini ileten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Belediyemizin Sivil Savunma Birimi ekipleri, üzücü deprem haberini alır almaz hazırlıklarını tamamlayarak hemen yola çıktı. AFAD ekiplerine destek olacak ekiplerimize çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Osmangazi Belediyesi’nden deprem bölgesine yardım için yorumda bulun

    Osmangazi Belediyesi’nden deprem bölgesine yardım için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Osmangazi Belediyesi’nden deprem bölgesine yardım için ilk yorumu yapabilirsin.