New York Times/Siena College Ortaklığından Çıkan Son Anket Sonuçları

Seçmenler Arasında Başkanlık Adayları Arasındaki Durum

Ulusal düzeyde yapılan ankete göre, Biden’a oy vereceklerin oranı yüzde 43 iken, Trump’a oy vereceklerin oranı ise yüzde 48 olarak belirlendi.

Geçmiş ve Gelecek Tercihler

2020 seçimlerinde Biden’a oy verenlerin yüzde 83’ü kasımda yine aynı adaya destek verebileceğini belirtirken, Trump’a oy verenlerin yüzde 97’si de tekrar kendisi için oy kullanacaklarını açıkladı.

Biden’ın Yönetim Biçimi ve Ülkenin Yönü

Ankete katılanların yüzde 47’si, Biden’ın “görevini yürütme biçimini” kesinlikle onaylamadıklarını ifade ederken, her 4 katılımcıdan biri ülkenin yanlış yönde gittiğini düşündüklerini belirtti.

Geçmiş ve Şimdiki Anket Sonuçları Karşılaştırması

Geçen yıl yapılan ankette de Trump, kayıtlı seçmenlerde Biden’ın 2 puan önünde çıkmış, ancak “Seçiciler Kurulu” delegeleri açısından Biden, 2 puanla Trump’ı geride bırakmıştı.

25-28 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen ankete 980 kayıtlı seçmenin katıldığı belirtildi. Her iki partiden rastgele seçilen seçmenlerin görüşleri temel alındı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. New York Times/Siena College Ortaklığından Çıkan Son Anket Sonuçları için yorumda bulun

    New York Times/Siena College Ortaklığından Çıkan Son Anket Sonuçları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak New York Times/Siena College Ortaklığından Çıkan Son Anket Sonuçları için ilk yorumu yapabilirsin.