MSÜ Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Geçmiş Yıllara Göre İpucu

ÖSYM, MSÜ tercih sonuçları için net bir tarih vermedi. Ancak geçmiş yıllardaki süreçler göz önüne alındığında, 2024 MSÜ tercih sonuçlarının Haziran ayının üçüncü haftasında açıklanması bekleniyor.

Geçmiş Yıl Bilgileri

Geçtiğimiz yıl, MSÜ askeri öğrenci aday tercih işlemleri 03-25 Mayıs tarihleri arasında alınmış ve tercih sonuçları 20 Haziran tarihinde açıklanmıştı. Bu yıl ise tercihler 3 Nisan ile 10 Mayıs tarihleri arasında alındı.

Yerleştirme Süreci

MSÜ’de yerleştirme sürecinde Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları ayrı ayrı değerlendirilecektir. Harp Okullarına yerleşen adayların Meslek Yüksek Okulları tercihleri dikkate alınmayacaktır. Adaylar, tercih öncelikleri ve Aday Değerlendirme Puanları (ADP) sıraları göz önünde bulundurularak yerleştirilecektir.

Ek Yerleştirme sürecinde ise intibak eğitimlerinin zamanında tamamlanması ve okullardaki eksik kontenjanların doldurulması için tercih önceliğine bakılmaksızın sırası gelen adaylar ilgili okullara yerleştirilecektir. Harp Okulları intibak eğitimine katılan adaylar, Asb.MYO tercihlerinde sıra gelse bile geçiş yapamayacaktır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. MSÜ Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? için yorumda bulun

    MSÜ Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak MSÜ Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? için ilk yorumu yapabilirsin.