Mona Lisa Tablosunun Arka Planındaki Gizem Çözüldü mü?

Lecco: Mona Lisa’nın Yaratıldığı Yer mi?

500 yıl önce Leonardo da Vinci’nin ünlü Mona Lisa tablosunu yapmasının ardından, jeolog ve İtalyan Rönesans uzmanı Ann Pizzorusso, tablonun arka planındaki gizemi çözmüş olabilir.

Mona Lisa’yı Lecco’da Yaptı

Jeolog Pizzorusso, Como Gölü kıyısındaki Lecco kasabasının, Mona Lisa tablosunun arka planını oluşturduğunu iddia ediyor. Bu keşif, Alessandro Manzoni’nin “Nişanlılar” romanının geçtiği yer olarak bilinen Lecco’nun, Mona Lisa’nın ilham kaynağı olabileceğini gösteriyor.

Jeolojik Bulgularla Desteklendi

Pizzorusso, Ponte Azzone Visconti köprüsünün resimdeki kemerli köprüye karşılık geldiğini belirtiyor. Tablodaki kireçtaşıyla Lecco’daki kaya oluşumlarının örtüştüğünü keşfeden uzman, bu bulguların diğer teorilerin aksine doğruluğunu kanıtlıyor.

ArtWatch UK’nin genel müdürü Michael Daley ise Pizzorusso’nun araştırmasını, sanatçı ve bilim insanının mükemmel bir işbirliği örneği olarak nitelendiriyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Mona Lisa Tablosunun Arka Planındaki Gizem Çözüldü mü? için yorumda bulun

    Mona Lisa Tablosunun Arka Planındaki Gizem Çözüldü mü? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mona Lisa Tablosunun Arka Planındaki Gizem Çözüldü mü? için ilk yorumu yapabilirsin.