Brezilya Devlet Başkanı, çocukların öldürülmesi nedeniyle İsrail’i eleştirdi


Katıldığı bir etkinlikte konuşan Lula da Silva, Gazze’de öldürülen 4 bin 800’ü aşkın çocuğa dikkati çekerek, “Çocukların savaşın öncelikli kurbanları olduğu yönünde bir haber hiç duymamıştım. Çocukların olduğu yerlere, hastanelerin olduğu yerlere orada terörist olduğu bahanesiyle bomba yağdırıyorlar” ifadesini kullandı.


İsrail’in saldırı yaparken “hiçbir kriteri” gözönünde bulundurmadığını savunan Lula da Silva, masum insanların hedef alındığını söyledi.


Öte yandan İsrail’den ve Gazze’den tahliye edilen Brezilya vatandaşlarına değinen Lula da Silva, “büyük fedakarlıklarla” ve “İsrail’in iyi niyetine bağlı olarak” Brezilyalıların ülkeye getirildiğini belirtti.


Lula da Silva, Batı Şeria’da halen Brezilyalıların olup olmadığını araştırdıklarını kaydederek, şimdiye kadar 1477 Brezilya vatandaşını ülkeye getirdiklerini bildirdi.

Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Brezilya Devlet Başkanı, çocukların öldürülmesi nedeniyle İsrail’i eleştirdi
  1. Brezilya Devlet Başkanı, çocukların öldürülmesi nedeniyle İsrail’i eleştirdi için yorumda bulun

    Brezilya Devlet Başkanı, çocukların öldürülmesi nedeniyle İsrail’i eleştirdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Brezilya Devlet Başkanı, çocukların öldürülmesi nedeniyle İsrail’i eleştirdi için ilk yorumu yapabilirsin.