Liberty Media, 3,6 Milyar Sterlinlik Anlaşmayla MotoGP’yi Satın Aldı

Formula 1’in sahibi Liberty Media, MotoGP’yi satın almak için 3,6 milyar sterlinlik bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşma ile ABD’li medya grubu, MotoGP’nin sahibi olan İspanyol Dorna Sports’un yaklaşık yüzde 86’sını satın aldı.

Genişletilen Yatırımlar

Liberty Media, 2017 yılında Formula 1’i bünyesine kattıktan sonra, şimdi de MotoGP’yi portföyüne dahil ederek spor organizasyonlarındaki yatırımlarını genişletiyor. Bu hamle, şirketin motorsporları alanındaki etkisini daha da artırmasını sağlayacak.

Resmi Tamamlanma ve Gelecek Planları

Anlaşmanın resmi olarak yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Liberty Media’nın, MotoGP’yi nasıl geliştireceği ve yeni stratejileri neler olacağı ise merak konusu. MotoGP’nin 6 yarışlık ilk sezonundan bu yana, dünya genelinde beş kıtada 20 yarışlık takvimi ile en prestijli motosiklet organizasyonu unvanını elinde bulundurması dikkate değer.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Spor
  • Liberty Media, 3,6 Milyar Sterlinlik Anlaşmayla MotoGP’yi Satın Aldı
  1. Liberty Media, 3,6 Milyar Sterlinlik Anlaşmayla MotoGP’yi Satın Aldı için yorumda bulun

    Liberty Media, 3,6 Milyar Sterlinlik Anlaşmayla MotoGP’yi Satın Aldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Liberty Media, 3,6 Milyar Sterlinlik Anlaşmayla MotoGP’yi Satın Aldı için ilk yorumu yapabilirsin.