Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Hollanda Krallığı İşbirliğiyle Hierapolis Antik Tiyatro’da Unutulmaz Konser

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Hollanda Krallığı İşbirliği

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Hollanda Krallığı Ankara Büyükelçiliği ve Denizli Valiliği’nin destekleriyle unutulmaz bir konser düzenlendi. Pamukkale Filarmoni Derneği’nin organizasyonuyla gerçekleşen etkinlik, Pamukkale Ören Yeri içindeki bin 800 yıllık Hierapolis Antik Tiyatrosu’nda gerçekleşti.

Özel Konuklar ve Katılımcılar

Konser, Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Marım, Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Joep Wijnands ve birçok davetlinin katılımıyla gerçekleşti. Hollanda Ankara Büyükelçisi Joep Wijnands, konser öncesi yaptığı konuşmada, iki ülke arasındaki dostluğu vurgulayarak, 1924 yılında imzalanan dostluk anlaşmasını kutladıklarını belirtti.

Unutulmaz Konser

Hollanda’daki Kraliyet Concertgebouw Orkestrası üyelerinden oluşan Concertgebouw Oda Orkestrası ile Orkestra Akademik Başkent’in üyelerinin bir araya gelerek gerçekleştirdiği konser, Hierapolis Antik Tiyatro’da izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı. Konser, başkemancı Michael Waterman önderliğinde, kemanda Niek Baar ve soprano Fenna Ograjensek solistliğinde, Orhun Orhon’un şefliğinde icra edildi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Magazin
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Hollanda Krallığı İşbirliğiyle Hierapolis Antik Tiyatro’da Unutulmaz Konser
  1. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Hollanda Krallığı İşbirliğiyle Hierapolis Antik Tiyatro’da Unutulmaz Konser için yorumda bulun

    Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Hollanda Krallığı İşbirliğiyle Hierapolis Antik Tiyatro’da Unutulmaz Konser için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Hollanda Krallığı İşbirliğiyle Hierapolis Antik Tiyatro’da Unutulmaz Konser için ilk yorumu yapabilirsin.