İzmir’de baraj gölüne düşen helikopterin enkazı kıyıya çıkarıldı


Baraj gölünde sabah saatlerinde Türk pilot Mehmet Akif Tutuk’un cenazesinin çıkarılmasının ve arama kurtarma çalışmalarının sonlandırılmasının ardından helikopter enkazının sudan çıkarılması için çalışma başlatıldı.


Kıyıya yakın noktada gölde balonlara bağlı olan helikopter enkazı, vince bağlandı.


Enkaz vinç yardımıyla kamyona yüklendi. Kaza kırıma uğrayan helikopterin tek parça halinde olduğu görüldü.


Enkazın tırla, helikopter firmasının Ankara’daki merkezine götürüleceği öğrenildi.


Kaza


Keler Mahallesi’ndeki ormanlık alanda 16 Eylül’de öğle saatlerinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıkmış, Tahtalı Barajı havzasında geniş bir alana yayılan alevlerin sarp arazide etkili olması nedeniyle karadan ve havadan ekip sayısı artırılmıştı.


Yangına gece saatlerinde gece görüş özelliği bulunan 3 helikopter müdahale etmişti. Helikopterlerden biriyle irtibat saat 23.53’te kesilmiş, yapılan araştırma sonucu helikopterin Tahtalı Barajı’na düştüğü belirlenmişti.


4 personelin görev yaptığı helikopterin Kırgızistan uyruklu ikinci pilotu İsabekov Erkinbek kurtarılarak Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Helikopterdeki Mehmet Akif Tutuk ile Kırgız Agaev Olek ile Ianshanlo Lamzar’ın cenazelerine ulaşılmıştı.

Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • İzmir’de baraj gölüne düşen helikopterin enkazı kıyıya çıkarıldı
  1. İzmir’de baraj gölüne düşen helikopterin enkazı kıyıya çıkarıldı için yorumda bulun

    İzmir’de baraj gölüne düşen helikopterin enkazı kıyıya çıkarıldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İzmir’de baraj gölüne düşen helikopterin enkazı kıyıya çıkarıldı için ilk yorumu yapabilirsin.