İtalya, Gazze’deki İnsani Krize Yardım Etmeye Hazırlanıyor

İtalyan Politikacıdan İnsani Girişim Açıklaması

Ülkenin yüksek tirajlı gazetelerinden La Stampa’ya konuşan Tajani, Gazze’deki insani felakete ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Tajani, İtalya’nın Filistinli sivil halka yardım için yeni bir insani girişimi teşvik edeceğini belirtti.

Barış Masası Aracılığıyla Yardım Gönderilecek

Tajani, Birleşmiş Milletlerin merkezi Roma’da olan kuruluşlarını Bakanlığa davet edeceğini ve Gazze’ye gıda götürülmesi için bir barış masası oluşturulabileceğini ifade etti. Sloganın da ‘Gazze için gıda’ olabileceğini vurguladı.

Umutlar Ramazan Ayına Bağlı

Tajani, bölgedeki durumun karmaşık olduğunu belirterek, Katar, Mısır ve ABD’nin ramazan ayı başında tarafları ateşkese ikna etmesini umduğunu ifade etti. Stratejik hedefin, ‘iki halk, iki devlet’ formülü olduğunu ve bölgede güvenliği sağlamak için çaba harcandığını belirtti.

İsrail’in Gazze’deki Bombardımanı

Tajani, İsrail’in Gazze kentinin güneyinde yaşanan insani yardım bekleyen Filistinlilere yönelik bombardımanıyla ilgili olarak sıkı bir soruşturma yapılması gerektiğini vurguladı. 29 Şubat’taki olayda 118 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlattı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. İtalya, Gazze’deki İnsani Krize Yardım Etmeye Hazırlanıyor için yorumda bulun

    İtalya, Gazze’deki İnsani Krize Yardım Etmeye Hazırlanıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İtalya, Gazze’deki İnsani Krize Yardım Etmeye Hazırlanıyor için ilk yorumu yapabilirsin.