İstanbul’da D-8 Dışişleri Bakanları Toplantısında Gazze İçin Ateşkes Talebi

Olağanüstü Toplantıda Filistin’e Destek Vurgusu

İstanbul’da düzenlenen Olağanüstü D-8 Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı’nda Gazze’de derhal, kalıcı ve koşulsuz ateşkes sağlanması ve İsrail’in Gazze’deki Filistin halkına yönelik saldırılarının durdurulması talep edildi. Ayrıca, Filistin’in Birleşmiş Milletler’e (BM) tam üyeliği ve D-8 üye ülkelerinin Filistin davasına sarsılmaz desteği teyit edildi.

Ortak Bildiride Vurgulanlar

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantının ardından yayımlanan ortak bildiride, D-8 üye devletlerinin, İsrail’in Filistin halkına yönelik saldırısını kınama konusundaki ortak tutumlarının altı çizildi. BM ve diğer uluslararası kuruluşların Filistin halkının özgürlük ve bağımsızlık hakkının hatırlatıldığı bildiride, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın Filistin davasına destek verdiği vurgulandı.

Barış ve İstikrar İçin Çağrı

Bildiride, adil, kalıcı ve kapsamlı bir barışın bölgedeki tüm halklar için güvenlik ve istikrarı sağlayacağı ve İsrail işgaline son verilmeden Filistin meselesinin çözüme kavuşturulamayacağı bir kez daha dile getirildi. D-8 üyeleri, Filistin halkının yanında olduğunu ve tüm imkanlarla destek verdiğini belirtti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • İstanbul’da D-8 Dışişleri Bakanları Toplantısında Gazze İçin Ateşkes Talebi
  1. İstanbul’da D-8 Dışişleri Bakanları Toplantısında Gazze İçin Ateşkes Talebi için yorumda bulun

    İstanbul’da D-8 Dışişleri Bakanları Toplantısında Gazze İçin Ateşkes Talebi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İstanbul’da D-8 Dışişleri Bakanları Toplantısında Gazze İçin Ateşkes Talebi için ilk yorumu yapabilirsin.