İstanbul Havalimanı, Avrupa’nın En Yoğun Havalimanı!

Avrupa Havacılık Raporuna Göre

Avrupa Hava Seyrüsefer Güvenliği Teşkilatı (Eurocontrol), 15 ila 21 Ocak tarihleri arasındaki verilere dayanarak Avrupa Havacılık Raporunu yayımladı. Rapor, İstanbul Havalimanı’nın bu dönemde Avrupa’nın en yoğun havalimanları arasında birinci sırada yer aldığını ortaya koydu.

Günlük Ortalama 1301 Uçuşla Lider

Rapora göre, İstanbul Havalimanı günlük ortalama 1301 uçuşla Avrupa’daki diğer havalimanlarını geride bırakarak lider konumda yer aldı. Bu başarılı performans, İstanbul Havalimanı’nın hızla büyüyen bir havacılık merkezi olma yolundaki başarısını kanıtlıyor.

Londra Heathrow ve Amsterdam Schiphol İzliyor

İstanbul Havalimanı’nı takip eden diğer yoğun havalimanları ise günlük ortalama 1164 uçuşla Londra Heathrow ve 1103 uçuşla Amsterdam Schiphol oldu. Bu da İstanbul Havalimanı’nın diğer büyük havalimanlarının önüne geçtiğini gösteriyor.

İstanbul Havalimanı’nın yoğun trafiği, Türkiye’nin uluslararası havacılık sektöründeki hızlı büyümesini ve İstanbul’un küresel bir havacılık merkezi olma hedefine doğru ilerlemesini destekliyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. İstanbul Havalimanı, Avrupa’nın En Yoğun Havalimanı! için yorumda bulun

    İstanbul Havalimanı, Avrupa’nın En Yoğun Havalimanı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İstanbul Havalimanı, Avrupa’nın En Yoğun Havalimanı! için ilk yorumu yapabilirsin.