İsrailli Heyet, Hamas ile Esir Takası İçin Katar’a Gidecek

İsrail Heyetinin Katar Ziyareti

İsrailli bir heyetin, Hamas ile yeni bir esir takası mutabakatı için gelecek hafta Katar’a gideceği açıklandı. Haber, İsrail’in Kanal 13 televizyonu tarafından duyuruldu.

Katar Ziyaretinin Amacı

Heyete, müzakerelerde ortaya çıkacak koşullara göre Hamas’ın taleplerine hızlı yanıt verilebilmesi için özel bir yetki verileceği belirtiliyor. Bu kapsamda, Mossad Başkanı Barnea, Şin-Bet Direktörü Bar ve İsrail ordusunda kaçırılan ve kayıp kişiler dosyasının sorumlusu Nitzan Alon’un da yer alacağı ifade ediliyor.

Geçmiş Görüşmeler ve Belirsizlik

Heyet, daha önce 13 Şubat’ta Kahire’de ABD, Katar ve Mısır’ın da katılımıyla düzenlenen toplantılara katılmıştı. Ancak New York Times gazetesi, Kahire’de yapılan ancak sonuç alınamayan dolaylı görüşmelerin daha alt düzeydeki yetkililer tarafından 3 gün daha devam ettirileceğini yazmıştı. Taraflar arasında uzlaşmaya varılamamıştı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. İsrailli Heyet, Hamas ile Esir Takası İçin Katar’a Gidecek için yorumda bulun

    İsrailli Heyet, Hamas ile Esir Takası İçin Katar’a Gidecek için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İsrailli Heyet, Hamas ile Esir Takası İçin Katar’a Gidecek için ilk yorumu yapabilirsin.