İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırılarında 2 gazeteci daha hayatını kaybetti


Filistin haber ajansı WAFA’nın haberine göre, Gazze’nin orta kesimlerindeki el-Beric Mülteci Kampı ve kuzeydeki Beyt Lahiye bölgesinde evleri hedef alınan kadın gazeteciler Ala Tahir el-Hasanat ile Ayat Haddura bombardımanda hayatını kaybetti.


Haddura, gelişmeleri aktarmak için muhabiri olduğu Alghad televizyon kanalına görüntülü bağlandığı yayında “Bu son video olacak” ifadesini kullandı.


“İnsanlar deliler gibi yollarda nereye gittiklerini bilmiyor”


“İşgal güçleri, Beyt Lahiye’ye fosfor bombaları attı. Bölgenin boşaltılması için bildiriler dağıttı” diyen Haddura, gözyaşları içinde şunları söyledi:


“İnsanlar deliler gibi yollarda nereye gittiklerini bilmiyor. Biz de evde bölündük. Bir kısmı çıktı, tabii kimsenin nereye gittiğini bilmiyoruz. Durum çok zor. Ya Rabbi, bizlere merhamet et.”


Ala Tahir el-Hasanat da Gazze’nin orta kesimindeki Beric Mülteci Kampı’ndaki evinin İsrail uçakları tarafından bombalanması sonucu yaşamını yitirdi.

Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırılarında 2 gazeteci daha hayatını kaybetti
  1. İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırılarında 2 gazeteci daha hayatını kaybetti için yorumda bulun

    İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırılarında 2 gazeteci daha hayatını kaybetti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırılarında 2 gazeteci daha hayatını kaybetti için ilk yorumu yapabilirsin.