İsrail’den Gelen Müşteriyi Reddeden Japon Oteline Tepki

Kyoto’daki “Hotel Material”, İsrailli Müşteriyi Kabul Etmedi

Japon ulusal basınında yer alan habere göre, Japonya’nın Kyoto şehrinde bulunan “Hotel Material” adlı otel, İsrailli bir müşterinin rezervasyonunu kabul etmedi.

Otel, İsrail Ordusu İle Bağlantılı Olduğu Şüphesiyle Reddetti

Otelin, 8 ayı aşkın süredir Gazze Şeridi’ne yönelik askeri saldırıları devam eden İsrail ordusuyla bağlantılı olduğu şüphesiyle İsrailli müşterinin rezervasyonunu onaylamadığı belirtiliyor.

Otel Yetkilileri Adli İşlemlerle Karşı Karşıya

Kyoto Belediyesi, işletmenin yabancı müşterisinin rezervasyonunu kabul etmeme gerekçesinin meşru olmadığını belirterek, oteli hem sözlü hem de yazılı olarak uyardı. Otel yetkililerinin konuya ilişkin yorum yapmayı reddettiği ve adli işlemlerin devam ettiği bildirildi.

Uyruğa Dayalı Ayrımcılık Kınandı

Dışişleri Bakanı Kamikava Yoko, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “uyruğa dayalı konaklamanın reddinin kabul edilemeyeceğini” vurgulayarak, tüm ziyaretçilerin Japonya’da güvende hissederek faaliyetlere katılması gerektiğini ifade etti.

İsrail Büyükelçiliği Olayı Kınadı

İsrail’in Tokyo Büyükelçiliği ise otel yönetiminin kararını, Japonya’nın iş kanunlarıyla uyumlu olmayan açık bir ayrımcılık olarak nitelendirdi. Açıklamada, otelin saygı ve eşitlik değerlerini korumasının önemli olduğu vurgulandı.

Bu gelişmeler, otelin İsrail ordusuyla bağlantılı olduğu iddialarını beraberinde getirirken, konuyla ilgili detaylar yakından takip edilmeye devam ediyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. İsrail’den Gelen Müşteriyi Reddeden Japon Oteline Tepki için yorumda bulun

    İsrail’den Gelen Müşteriyi Reddeden Japon Oteline Tepki için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İsrail’den Gelen Müşteriyi Reddeden Japon Oteline Tepki için ilk yorumu yapabilirsin.