İsrail Ordusunun Gazze’deki Hastane Yakınlarına Yaptığı Saldırıda 11 Kişi Hayatını Kaybetti

İsrail’in Refah Kentindeki Saldırısı

İsrail ordusunun, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentinde bulunan BAE Doğum Hastanesi yakınlarına gerçekleştirdiği saldırıda 2’si sağlık personeli olmak üzere toplamda 11 kişi hayatını kaybetti. Saldırıda ayrıca 50 kişi de yaralandı.

Sağlık Çalışanları Hedef Alındı

Gazze’deki Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Tel es-Sultan Mahallesi’ndeki hastanenin kapısının yakınında bulunan yerinden edilmiş Filistinlilerin kaldığı çadırlara düzenlenen hava saldırısında, birçok sağlık çalışanı da zarar gördü. İlk yardım görevlisi Abdulfettah Ebu Meri ve hemşire Salim Cuma Şerab da saldırıda hayatını kaybedenler arasındaydı.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı, İsrail’i Gazze’ye yönelik saldırılarında ambulanslar, hastaneler ve sağlık çalışanlarını kasıtlı olarak hedef almaktan sorumlu tutuyor. Bu saldırılar sonucunda birçok sağlık personeli hayatını kaybetti veya yaralandı.

Refah Kenti ve Yerinden Edilmiş Filistinliler

Refah kenti, İsrail’in “güvenli olduğu” gerekçesiyle halkı zorla güneye sürmesinden sonra Gazze’deki en kalabalık kent haline gelmiş durumda. Kentte yaşayan yerinden edilmiş Filistinliler, saldırılardan en çok zarar gören kesimler arasında yer alıyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • İsrail Ordusunun Gazze’deki Hastane Yakınlarına Yaptığı Saldırıda 11 Kişi Hayatını Kaybetti
  1. İsrail Ordusunun Gazze’deki Hastane Yakınlarına Yaptığı Saldırıda 11 Kişi Hayatını Kaybetti için yorumda bulun

    İsrail Ordusunun Gazze’deki Hastane Yakınlarına Yaptığı Saldırıda 11 Kişi Hayatını Kaybetti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İsrail Ordusunun Gazze’deki Hastane Yakınlarına Yaptığı Saldırıda 11 Kişi Hayatını Kaybetti için ilk yorumu yapabilirsin.