İsrail Ordusu Han Yunus’a Yoğun Saldırılar Düzenledi

İsrail Ordusundan Han Yunus’a Yoğun Saldırı

İsrail ordusu tarafından yapılan yazılı açıklamada, Han Yunus’un batısına yoğun saldırılar düzenlendiği belirtilerek, bölgedeki Hamas savaşçılarının ve altyapısının yok edildiği ileri sürüldü. Bölgede 6 dakika içinde 50 noktanın havadan ve topçu birlikleriyle karadan bombalandığını kaydeden İsrail ordusu, söz konusu saldırıların karadaki sahabet İsrail askerlerine yardım amaçlı gerçekleştirildiğini savundu.

Şiddetli Patlama ve Silah Sesleri

Öte yandan görgü tanıkları, İsrail askerlerinin kente karadan saldırılarında patlama ve ağır makineli tüfek sesleri duyulduğunu aktardı. Hava bombardımanının yanı sıra İsrail askeri araçları kuzey ve batısından Han Yunus’un içine doğru ilerleyişini sürdürüyor.

Ölü ve Yaralı Sayısı Artıyor

İsrail ordusunun dün sahabet giriş akşam kentteki bir binada meydana gelen patlamalar sonucu 3 askerinin öldüğünü ve 5’i ağır olmak üzere 14 askerinin yaralandığını duyurmasından saatler sonra gerçekleştirilen saldırılar, gerilimi tırmandırdı. Bu sabah Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentinde bir eve düzenlenen bombalı saldırıda aynı aileden 6’sı saha bet çocuk olmak üzere 14 kişi öldürülmüştü. Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda can kaybının 90 artarak 30 bin 410’a yükseldiğini duyurmuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. İsrail Ordusu Han Yunus’a Yoğun Saldırılar Düzenledi için yorumda bulun

    İsrail Ordusu Han Yunus’a Yoğun Saldırılar Düzenledi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İsrail Ordusu Han Yunus’a Yoğun Saldırılar Düzenledi için ilk yorumu yapabilirsin.