İsrail medyası: 7 Ekim’de festival alanına İsrail helikopteri ateş açtı


İsrail, 7 Ekim saldırılarına ilişkin pek çok açıklama yaptı. Ancak festival alanında neler olduğu sorusu hala merak konusu…


Haaretz Gazetesi, haberi bir polis kaynağına dayandırdı. Haberde 7 Ekim’de İsrail’e ait helikopterlerin festival alanındakilere ateş açtığı iddia edildi.


Haberde ayrıca festival gününün değişiklik gösterdiği, Hamas’ın, festivale ilişkin önceden bilgi sahibi olmadığı ifade edildi. 


Yedioth Ahranoth gazetesi de daha önce İsrail helikopterlerinin festival alanına rastgele ateş açtığını yazmıştı.


Helikopter füzeleri kullanılmış


Amerikan Associated Press Haber Ajansı’nın yayımladığı görüntüler de iddiayı destekler nitelikte. Araçlarda ağır hasar olduğu net olarak görülebiliyor. Bu zararın helikopter füzeleri ile verilmiş olduğu, Hamas’ın elinde böyle bir silah olmadığı yorumları yapılıyor. 


Helikopterlerin Hamas üyelerini engellemeye çalıştığı esnada sivilleri vurduğu belirtilmiş, o anlara ilişkin görüntüler de paylaşılmıştı.


Sağ kurtulan İsrailli de yönetimi suçladı


Daha önce festival saldırısından sağ kurtulan bir İsrailli de Tel Aviv yönetimini suçlamıştı. İfadesinde, tankların sivillerin üzerine ateş açtığını beyan etmişti.

Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • İsrail medyası: 7 Ekim’de festival alanına İsrail helikopteri ateş açtı
  1. İsrail medyası: 7 Ekim’de festival alanına İsrail helikopteri ateş açtı için yorumda bulun

    İsrail medyası: 7 Ekim’de festival alanına İsrail helikopteri ateş açtı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İsrail medyası: 7 Ekim’de festival alanına İsrail helikopteri ateş açtı için ilk yorumu yapabilirsin.