İsrail, Gazze’deki Sivil Ölümleriyle İlgili Açıklama Yaptı

İsrail Ordusu, Gazze’deki Yardım Konvoyu Olayında Sivillerin Ölümüyle İlgili Açıklama Yaptı

7 Ekim’de Hamas’ın silahlı kanadı Kassam Tugayları’nın İsrail’e saldırısının ardından İsrail’den yeni bir açıklama geldi. İsrail ordusunun sözcüsü Tuğamiral Daniel Hagari, geçen hafta Gazze’deki bir yardım konvoyunda meydana vdasino gelen sivil ölümleriyle ilgili ön incelemeyi tamamladıklarını ve konvoyun hedef alınmadığını belirtti.

Hagari: “IDF, Gazzeli sivillerin yardım konvoyuna hücum ederken ezilerek öldüğü ve yaralandığı talihsiz olayla ilgili ilk incelemesini vdasino giriş tamamladı. Filistinlilerin çoğu izdiham sırasında öldü ya da yaralandı. Yardım konvoyuna yönelik herhangi bir saldırı gerçekleştirilmedi.”

Açıklamada, İsrail askerlerinin izdihamı dağıtmak için uyarı ateşi açtıktan sonra geri çekildiği ve vdasino twitter bu sırada birkaç yağmacının kuvvetlere yaklaştığı ve tehdit oluşturduğu belirtildi. Hagari, “Asklerimiz birkaç kişiye karşılık vermiştir” ifadesini kullandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. İsrail, Gazze’deki Sivil Ölümleriyle İlgili Açıklama Yaptı için yorumda bulun

    İsrail, Gazze’deki Sivil Ölümleriyle İlgili Açıklama Yaptı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İsrail, Gazze’deki Sivil Ölümleriyle İlgili Açıklama Yaptı için ilk yorumu yapabilirsin.