İsrail 45. günde de Gazze’yi aralıksız vurdu


Filistin haber ajansı WAFA’nın bildirdiğine göre, Gazze’nin güneyindeki Han Yunus kentinin kuzeybatısına düzenlenen hava saldırıları sonucu onlarca kişi öldü.


İsrail savaş uçakları tarafından onlarca füzenin fırlatıldığı Han Yunus’un Hamed konut kenti çevresinde çoğunluğu çocuk ve kadınlardan oluşan onlarca kişi hayatını kaybederken, çok sayıda kişi yaralandı.


Ölen ve yaralananlar oldu


Han Yunus’un doğusundaki Beni Sehila beldesine de hava saldırıları düzenlendi.


Gazze kentinin güneyindeki Zeytun Mahallesi’ndeki Askula mevkisini hedef alan İsrail topçularının atışları sonucu ölenler ve yaralananlar oldu.


Yine Sabra Mahallesi’ne düzenlenen bombardımanda yıkılan binaların enkazında onlarca kişi kaldı. Enkaz altındakiler, yağışlı hava durumu ve sivil savunma ve kurtarma ekiplerinin ulaşım imkanlarındaki kısıtlılık nedeniyle henüz çıkarılamadı.


Endonezya Hastanesi çevresine bombardıman


Şihab ajansının Gazze’deki gelişmelere ilişkin anlık aktardığı bilgilere göre de İsrail savaş uçakları Endonezya Hastanesinin çevresini yoğun bombardımana maruz bıraktı.


Saldırılar sonucu hastane içinde ve dışında çok sayıda kişi yaralandı.


Hastane müdürü Al Jazeera televizyon kanalına yaptığı açıklamada, 140 yataklı hastanede 650 hastanın tedavi gördüğünü ifade etti.

Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. İsrail 45. günde de Gazze’yi aralıksız vurdu için yorumda bulun

    İsrail 45. günde de Gazze’yi aralıksız vurdu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İsrail 45. günde de Gazze’yi aralıksız vurdu için ilk yorumu yapabilirsin.