İspanya Dışişleri Bakanı: UNRWA Gaza’daki faaliyetlerini durdurabilir

UNRWA İspanya için vazgeçilmez bir örgüt

İspanya Dışişleri Bakanı, Meclis Uluslararası Kalkınma İşbirliği Komisyonu’nda yaptığı konuşmada, Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı’nın (UNRWA) İspanya için “vazgeçilmez bir örgüt” olduğunu vurguladı.

UNRWA Gazze’deki faaliyetlerinin durma riski

Albares, UNRWA Genel Komiseri Philippe Lazzarini ile yaptığı görüşmede, Gazze’de acil finansman eksikliği nedeniyle UNRWA’nın faaliyetlerinin birkaç hafta içinde durdurulma riski olduğunu belirtti. Albares, geçen hafta yapılan görüşmede 3,5 milyon euroluk acil finansman sağlanacağına dair bilgi aldığını da aktardı.

UNRWA’nın desteklenmesi büyük önem arz ediyor

İspanya Dışişleri Bakanı, diğer siyasi partilere UNRWA’yı desteklemeleri çağrısında bulunarak, 6 milyon Filistinli mülteciye yardım eden UNRWA’nın desteklenmesinin hiç olmadığı kadar büyük önem taşıdığını vurguladı.

İddiaların araştırılması gerekiyor

Albares, İsrail’in UNRWA çalışanlarıyla ilgili ortaya attığı iddiaların acil bir şekilde araştırılması gerektiğini belirtti ve bu konunun takipçisi olacaklarını ifade etti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • İspanya Dışişleri Bakanı: UNRWA Gaza’daki faaliyetlerini durdurabilir
  1. İspanya Dışişleri Bakanı: UNRWA Gaza’daki faaliyetlerini durdurabilir için yorumda bulun

    İspanya Dışişleri Bakanı: UNRWA Gaza’daki faaliyetlerini durdurabilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İspanya Dışişleri Bakanı: UNRWA Gaza’daki faaliyetlerini durdurabilir için ilk yorumu yapabilirsin.